جاذبه های گردشگری ایران

کشور ایران سرزمین پهناوری است که حدود  1,680,000 کیلومتر مربع مساحت دارد. کشور ایران تنوع اقلیمی و زیستی زیادی دارد که از این نظر جز 5 کشور برتر جهان و از لحاظ تاریخی و فرهنگی جز 10 کشور اول دنیا می باشد.

جاذبه های گردشگری ایران را می توان به دو بخش جاذبه های طبیعی و جاذبه های فرهنگی و تاریخی تقسیم کرد.

از مهم ترین جاذبه های طبیعی ایران ، مناطق شمالی و مناطق غرب و شمال غرب ایران است .در این مطلب به اختصار به آنها اشاره میکنیم و در نوشته های آینده سعی میکنیم جاذبه های طبیعی ایران را به شما معرفی نماییم .

مناطق شمالی ایران

مناطق شمال ایران جز مهم ترین جاذبه های گردشگری ایران است که با وجود چشم اندازهای دریای آبی و سواحل آن از یک سو و جنگل های سرسبز و طراوات و بلندی آن بر دامنه های کوه از سوی دیگر هرساله مشتاقان زیادی را برای گذراندن اوقات فراغت به سوی خود جذب می کند.

مناطق غرب و شمال غرب ایران

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری ایران ارتفاعات البرز و زاگرس است که هنگام زمستان پوشیده از برف است و حوزه اصلی ورزش های زمستانی کشور است.در فصل تابستان هم این ارتفاعات با آب و هوای معتدل ،چشم اندازهای طبیعی زیبا ،چشمه سار و غارهای طبیعی و آبشارها میزبان گردشگران میباشد.

ارتفاعات غرب ایران

جاذبه های فرهنگی و تاریخی

-اماکن مذهبی : مهمترین قطب جاذبه های گردشگری ایران مراکز و اماکن مقدس مذهبی میباشد .شهر مشهد و قم هرساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران ایرانی و خارجی میباشد.

حرم امام رضا

 

-ابنیه و اثار تاریخی : بناهای باستانی مانند تخت جمشید ، نقش رستم ، تخت سلیمان ، مقبره کوروش ، کلیسا ها ، خانه های تاریخی ، مجسمه ها و ... که یاد اور شکوه و عظمت کشور باستانی ایران می باشد و از چنان جاذبه گردشگری برخوردار است که گردشگران زیادی را به سمت خود جلب میکند.

آخرین اخبار سایت

No result...